Од овие состојки излегуваат 24 мафини.
Чашата е од 200мл
Се матат јајцата со шеќерот. Се додава млекото, маслото, брашното, пецивото и ванилата. Сето ова убаво се промешува. На крајот се додава чоколадо во прав или по ваша желба мелени лешници, ореви
Се полнат хартиените кошнички 2/3 и се ставаат да се печат на 200С-30мин.
Се декорира со шлаг крем или јас ставив крем од пудинг чоколаден изматен со маргарин.
Одозгора ставив букви со фондан направени за секое детенце.Пријатно!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани