Највеќе го сакам мирисот на лимот во овие ладни денови, кога сите гледаме да седиме покрај каминот и да се топлиме. Брзи лесни и вкусни мафини, кои сите ги сакаат а со чајче се совршена комбинација.

1. Во сад ги ставаме шеќерот и јајцата и матиме додека не добиеме пенаста смеса, па потоа ги додаваме и другите состојќи- брашното, маслото, ванилиниот шеќер и исто така рендаме кора од лимоните како и исцедениот сок.

2. Го полниме калапчето за мафини и печеме на 200 степени околу 20на минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови