Многу убави мафини, кои имаат специфичен вкус заради брашното од хељда, но доста се здрави.
Најпрво во сад за готвење ги матиме со миксер јајцата и потоа постепено ги додаваме сите други состојки. Откако ќе добиеме убава хомогена смеса ги ставаме во намрсени претходно калапи со путер. Ги полниме калапите , и од горе ставаме семки од тиква.
Совршени се во комбинација со јогурт или сирење за појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови