Мушмулите само ги лупиме, па заедно со шеќерот и водата ги ставаме во тенџере на оган да зовриат. При крајот го додаваме румот или ванилата по желба.
После некоја минутка го тргаме тенџерето од оган, и ги процедуваме низ цедалка.Откако ке ги исцедиме и ке добиеме прекрасна смеса, ја собираме во тегли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови