Најпрво се вари месото кратко за да може да се исчисти од коските. Откако ќе го исчсистиме го додаваме кромидот, потоа изрендан доматот и оризот и 10 минути пре крај блитвата која сме ја измиле, исчистиле и искинале со раце. На крај се запржува по желба со црвен пипер, масло и брашно, а и не мора.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови