Ова е торта за една Ана!
Кога ја запознав/соработував прв пат со неа нејзината смиреност ми влеа длабока самодоверба пред предизвикот што ни следуваше.
Таа е посветена, пријателски настроена, но и упорна личност која на свој начин се бори за правда и тоа го прави со стил, ама и со желба да има мир и хармонија. И што е најважно од се, таа е љубител на добра, ама и здрава храна. Затоа тортичкава е подготвена со голема љубов заради посветеноста и љубовта што Ана знае како да ја дарува. Се надевам ќе се пронајде во посветава...

Подготовка
Индиските ореви ги покиснуваме во вода еден ден претходно.
За првиот дел ги соединуваме состојките и смесата ја распоредуваме во мини калап со обрач кој сме го премачкале со кокосов путер.
Врз него го ставаме вториот дел откако сите состојки сме ги соединиле во блендер или Нутрибулет.
И за третиот дел состојките ги соединуваме во блендер и ги распоредуваме врз вториот дел.
Оставаме да се стегне во фрижидер, а може и во замрзнувач.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани