1. Во еден сад ставете да се варат макароните, а во друг сојата.
Во меѓувреме ќе го подготвуваме сосот.
2. Ситно се сецка кромидот и се става да се испржи во зејтинот, заедно со сусамот. Откако ќе добие златна боја, се додаваат печурките и кратко се пржи на тивок оган
3. Се додава варената соја (претходно добро исцедена) и се пржи околу 15тина минути.
4. Се додава домашниот кечап и ориганото. Откако ќе почне да врие, се остава 5 мин да проврие и постепено се додава брашното (растворено во малку ладна вода). Постојано се меша 2-3 минути и се трга од оган.
5. Се истура врз топлите макарони и се декорира со мајонез.

Одличен брз ручек/вечера. Може да послужете со кисели краставички.
Јас користев посен лесен мајонез (период на пост) и вкусот беше уште подобар.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови