И овој рецепт ми е од мојата вредна пријателка Снеже. Секогаш ме изненадува со интересни колачи.

Се матат јајцата заедно со шеќерот.
Се додава маслото, јогуртот пецивото и брашното измешано со мак.
Се става во долг длабок плех 25 Х 15 см. Се печи во загреана релна на 200 С -25 мин.
За глазура се топи на пареа чоколадото со маслото.
Кога ќе олади се прелива со глазура.Пријатно!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани