Копанчињата посолете ги, повегетете, додадете биберче и оставете нека отстојат.
За преливот пиперчето ептен ситно насецкајте го и промешајте го со сите други наведени состојки.
Копанчињата наредете ги во плехче, па посипете ги со преливот и печете на 200 степени додека поруменат.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани