Од состојките за тесто замесуваме меко тесто и го ставаме во фрижидер да одстои 20 минути. Потоа го вадиме тестото од фрижидер, расукуваме кора и ја премачкуваме со пола маргарин. Виткаме во форма на плико и пак го ставаме тестото во фрижидер да стои 10 минути. Го вадиме од фрижидер пак расукуваме кора, премачкуваме со другата половина маргарин и го ставаме тестото уште 10 минути во фрижидер. Потоа расукуваме кора со дебелина од пола сантиметар и ја сечеме на коцки. На секоја коцка на средина ставаме едно лажиче од филот и преклопуваме со спротивните врвови. Печеме во загреана рерна околу 20-30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови