Од сите состојки измесете тесто. Ставете го во фрижидер 2 часа.
Потоа расучете кора со дебелина 3-4 цм и сечете форми по желба.
На половината од нив на средина направете им дупче со помало калапче.
Ставете ги на плех покриен со хартија и печете ги на 180 Ц 12-13 мин.
Кога ќе се оладат, спојувајте ги со мармалад. Одозгора наросете ги со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови