Јајцата кратко се матат со путерот и со шеќерот.
Се додаваат останатите состојки и се замесува тесто.
Се остава на ладно околу половина час.
Се сучи тенка кора (околу 5 мм) и со модла се вадат форми. На секоја втора форма со помала модла се прави дупче во средината.
Се печат во загреана рерна на 180 степени околу 10 минути.
Формите без дупче се мачкаат со мармалад од кајсии, а другите што се со дупче со валкаат во шеќер во парв и се лепат по две.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови