- Најпрво испечете пиперките, излупете и исчистете од семето, посолете, додадете биберот, раскинете на траки и оставете на страна.
Палента
Во сад ставете ја бистрата супа и водата, додадете во неа тимијанот и ренданата кора од лимонот, ставете да зоврие, по што ќе ја додадете палентата и варете ја 3 мин. Доколку цените можете да ја доосолите и да додадете бибер. Ставете ја во соодвете сад убаво порамнувајки ја и да биде во висина од околу 1 см. висина, оставете да олади. Оладената палента исечете ја на коцки, потоа на сосема лесно намачкана тавка со масло (а и не мора) запечете ја од двете страни.
Посип
- Тостирајте ги крупно сецканите оревит или цели семки пињоли до лесно заруменување и да се осети нивната арома-тргнете настрана. Во истата тавка ставете го маслото и насецканиот лук- пропржете колку да се осети неговата арома, веднаш додадете ги лебните трошки, пропржете заедно, тргнете ги од огнот и додадете ги кај оревите и промешајте. Во оладениот посип додадете и ситно сецканиот магдонос.
Прелив
- Измешајте ги маслото и оцетот.
На тацната за сервирање наредете ги исечените потпечени коцки од палентата, врз нив ставете од печените пиперки, попрскајте врз нив од преливот, посипете со посипот.
Служете како предјадење или додаток.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани