Јајцата се мамат со шеќерот и ванилата. Откако смената ќе стане пенеста се додаат прво течните состојки, па брашното и пецивото.
Се меша убаво додека не се добие хомогена смеса. Се пече во подмачкано и набрашнето тавче. Прво се става половина од смесата, се запекува колку малку да добие боја, потоа се вади, се премачкува со џемот и се полева со останатиот дел од смесата. Се пече на 180 степени додека не зарумени.
Откако ќе се испече малку оладена се посипува со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови