Во зовриена вода со путерот и лажичка сол се додаваат шпагетите, додека тие се варат во тава со малку масло се топи кашкавалот по желба се додава бибер, оригано и други зачини. При крајот се додава и киселата павлака и се убаво се промешува. Шпагетите сварени се сервираат во чинија и се прелеваат со сосот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови