Од брашното квасецот, зејтинот, солта, шеќерот и вода по потреба се замесува средно тесто, се остава да нарасне.
Потоа се прават топчиња и се ставаат едно до друго на подмачкано тавче, се премачува со иматено јајце се посипува со сусам па со ким и на крај со јадра сол, се остава да нарасне уште малку и потоа се пече

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови