Тестото за лепчето е потполно исто како и РЕЦЕПТОТ ЗА ПИТАТА
Тестото се расукува во правоаголна форма, се премачкува со маргарин(маст) и на него се посипува дробено сирење и сецкани маслинки и се мота како ролат. Се добива еден голем ролат кој по желба може да се свитка како полжав, да се пресече на помали ролати или да се свитка во вид на потковица.
Се пече 30-тина минути на 200 степени

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови