Маргаринот се мати со шеќерот во прав ( да се добие пенеста смеса). Потоа се замесува со сите наведени состојки освен шлагот. Се обликува по желба ( во случајов кола) , куќарка, а може и обично да се стави во тепсија. Одозгора се премачкува со шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови