Рецепт од Германската кујна, суви и благи тортички, кој ни се секојдневие.

Подготовка:

1. Помешајте ги сите суви состојки во еден сад.
2. Јајцата матете ги со солта, па додајте го и шеќерот. Додајте ја пасираната варена тиква. Полека додавајте ги сувите состојки и растопениот путер.
3. Добиената смеса префрлете ја во намастен калап. Можете и во куглав. Печете во загреана рерна околу 1 час.
4. Откако е готово отстранете го обрачот на калапот па оставете да излади. Сечете на парчиња и наросете шеќер во прав.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови