Се варат јувките и откако ќе се сварат се ставаат во плехче полиено со малку доматно пире.Во тава се пржи кромидот па се додава меленото месо.Откако се добро ќе се испржи се додава доматното пире,сол,бибер и се допржува смесата.
Потоа филот се додава кај јувките и се добро се промешува.Одозгора се реди кашкавалот ,се става во загреана релна на 230 С.
Се пече додека не поцрвени кашкавалот.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови