Брзо, лено и вкусно....)))
Се меси тесто од наведените состојки.
Одмора 1 час во фрижидер и се прават топчиња.
Се печат во загреана рерна околу 15 мин. на 180 степени.
На здравје сладење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани