Подготовка

1. Путерот изматете го со шеќерот. Додајте ги јајцата, едно по едно, со постојано матење.
2. Брашното измешајте го со пецивото. Додајте дел од брашното кај путерот и измешајте, потоа додајте го јогурот, па дел од брашното, па сокот од лимон и портокал, па остатокот од брашното. Додајте го и таанот и измешајте добро.
3. Намрсете калап за куглоф со путер, а потоа обложете го со 1-2 лажици лебни трошки и истресете го вишокот, со превртување на калапот. Додајте го тестото во калапот и печете во загреана рерна на 180 степени, 50-55 минути. По печењето оставете го во калапот 10 минути, а потоа извадете го на решетка да се олади целосно.
4. За преливот, измешајте го шеќерот во прав со свежо исцеден сок од калинка и сок од половина лимон. Густината на преливот прилагодете ја по желба. Доколку сакате поредок прелив, ставете повеќе сок. Истурете го преливот врз оладениот колач. Декорирајте по желба. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор