Еве еден рецепт и од мене за навистина брз и едноставен куглоф.

1. Калапот за куглоф намастете го (доколку е леплив) и рерната загрејте ја на 180 степени.

2. Во сад за матење насечкајте го маргаринот на коцкички и матете додека не стане пенест, па додадете го шеќерот и јајцата едно по едно. На крај изрендајте ја кората од лимоните и додадете ја и таа во сместата (оставете малку и за преливот)

3. Во два различни сада комбинирајте ги сувите и течните состојки и со постојано миксирање додавајте напоредно малку по малку и од едните и од другите.

4. Печете на 180 степени околу 50 минути, односно додека чепкалката не излезе сува.

5. Извадете го колачот од рерната и оставете малку да се олади во калапот, околу 15тина минути и за тоа време направете го преливот со тоа што ќе ги измешате сите состојки заедно, да добиете густ течен прелив, па одстранете од калапот и налијте додека колачот е топол. Оставете да се олади до собна темепратура и послужете.

Добар апетит.

* шољата е од 250мл..... американците се' мерат со шољи, па водејки се од интернет страниците изведов некои од мерките во нашиот метрички систем.
* за мое чудо колачот е свеж и по неколку дена оставен на суво и ладно место

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови