1. Морковите ги рендаме, а спанаќот го сецкаме ситно.
2. Во длабок сад ги истураме сите состојки и мешаме со лажица.
3. Смесата ја ставаме во калап намачкан со маргарин и печиме на 200 степени.
4. Декорираме со маслинки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани