1.Во длабок сад се кршат бисквитите,се додаваат триците овесни,сувото грозје,сечканите желе,оревите и ренданото чоколадо.
2. Во друг сад се става водата со шеќерот да зоврие и се додава пудингот.Веднаш се става маргаринот и кога ќе се растопи се мешаат сувите состојки(бисквити,овес,ореви,.....)
3. Во куглов се става најлонска фолија и се додава топлата смеса.Се притиска со лажица наводената и се покрива со фолијата.Се остава да олади.
4. Кога ќе олади се превртува и се глазира со чоколадна глазура. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани