Се замесува тесто од состојките освен маргаринот. Се дели на два дела и од секој дел се вадат 8 топчиња. Секое топче се сука колку една тацна и се мачка со маргарин.
Сите се редат едно над друго и се добиваат две кори кои се развиваат. Од неа сечиме триаголници кои ги мачкаме со еурокрем или со мармалад ( по желба ) и формираме кроасани.
Оставаме малку да покиснат. Се печат на 200 степени додека не заруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови