Жолчките се матат со шеќерот, се додава брашното и се тура во млекото кое се вари. Мешаме додека се згусти.
Подготвуваме шербет 300 грама шеќер и 150 милилитри вода да варат околу 5 минути. Потоа ги матиме 5 белки со 5 лажици шеќер и постепено ставаме капка по капка од шербетот. Се мати додека се добие шампита.
Редиме во плекче бисквити натопени во млеко еден ред, еден ред од кремот со жолчки, додека не се потрошат состојките.
Одозгора ставаме од шлагот од белки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови