Карфиолот и брокулата се ставаат во зачинета вода и се ставаат на варење. На тивко се вари додека не омекнат (отприлика 10 мин.).

Садот за пржење се премачкува со маслиново масло. Се става на тивок оган и во него се додава посолената урда. Се меша 5 минути (па се додаваат брокулата и карфиолот (може да ги исецкате или ставите покрупни, по желба). Се промешувааат заедно и се вади од огнот за 5 минути.

Наросувате со буковска пипер за вкус.

* Јас користам крем урда.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови