Подготовка:

1. Кременадлите се посолуваат и премачкуваат обилно со сенф од двете страни и се редат на намрсена тава за печење. Се оставаат така еден час.

2. Потоа се преливаат со маслото, а од страните се налева водата и се ставаат во загреана рерна да се печат.

3. Кога водата до пола ќе подиспари, можи да додадете прилог од сечкан морков, замрзнат компир, брокула. Доколку користите компири пак, ставете ги на почетокот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови