Испечати

Видео рецепт: Вегетаријанска мусака

Видео рецепт: Вегетаријанска мусака

Состојки

  • 800 гр. компири
  • 2 тиквички
  • сол и бибер
  • малку брашно
  • 300 гр. фета сирење
  • 300 гр. урда
  • 5 лажици јогурт
  • масло за готвење

Вкусна мусака со компири, тиквички и фил од сирења. Одлична за топлите денови.