Прекрасен ручек кој можете да го комбинирате со пире или печен компир.

Најпрво, измелете ги Натура овесните снегулки да дојдат како брашно.
Изрендајте го морковот и тиквичката (било на ситниот или на крупниот дел, по ваш избор)
На ситни парчиња исечете го кромидот и лукот.
Измешајте се заедно, зачинете, додајте ги и јајцата и и со намрсени раце формирајте помали топчиња.
На плех ставете хартија за печење, ставете ги топчињата и печете на загреана рерна на 180 степени околу 30 мин.
на здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови