Она што ме привлече за оваа пита беше пред се корнфлексот, а потоа и дека не содржи воопшто брашно. Питата испадна одлична за јадење.

Подготовка
1. Во длабок сад го дробиме сирењето и го мешаме со претходно разматените јајца.

2. Им се додава јогуртот и маслото и пецивото и се убаво се меша. Сол додадете доколку сметате дека треба, но и не морате ако е доволно солено сирењето.

3. На крај се додава корнфлексот и откако убаво ќе се измеша се истура во намрсено тавче (20х30).

4. Се печи на 180С околу 30на минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови