Брзо, ароматично, слатко задоволство.

Подготовка:

1. Во еден сад ги соединуваме сите состојки за полнењето. Земаме кора, ставаме 2,3 лажици фил, тeнко премачкуваме. Виткаме ролат, па полжавче.
2. Ги редиме во плех, тeнко премачкуваме со млеко или вода, наросувсме сусам и печеме во загреана рерна околу 20 минути.
Сервираме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани