Сварете ги компирите. Излупете ги и исечете ги на парчиња.
Ставете го во длабок сад и во него додадете ги исечкани краставичките, кромидот и магдонос ако сакате. Јас немав и тешко можам да зачувам подолго време свеж магдонос дома, а како и млад кромид немав доволно го измешав со млад лук (и така беше супер).
Посолете и додадете зачини, масло и киселина по вкус, измешајте и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови