1. Компирите ги сецкаме на коцки, исто и кромидот со пиперките се сецкаат, а морковите ги рендаме.
2. Овие зеленчуци се ставаат во тавче и се додаваат маслото, солта, павлаката и водата и сето тоа заедно се промешува.
3. Така припремени се печат на 200 степени околу 30-40 минути.

Убав и вкусен прилог кон месо или риба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани