Се матат белките добро. Постепено се додава шеќерот и на крај маслото. Брашното, искршените кикирики и сецканото чоколадо се додаваат на крај и се мешаат со лажица.
Плехчето треба да биде долгнавесто и тесно, се намрснува и се посипува со брашно. Се истура смесата и се пече на 180 С околу 30 минути
Добар апетит

П.С
Со жолчките следниот пат рецепта

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови