Во оваа рецепта веднаш се вљубив. Нежен и вкусен колач со чоколадо и малку лутенка кој се топи во устата. Колачот е прелиен со шербет од портокали и покриен со какао прелив и го прави колачот невообичаен и перфектен по вкус!)

1. Тесто. Путерот, шеќерот, ванилинот ги матиме со миксер додека не се соединат. Ги додаваме јајцата и повторно матиме. Во смесата ги додаваме брашното, пецивото, пиперката и крупно изренданото чоколадо и матиме со миксерот додека смесата не се соедини. Ја нанесуваме во тркалезна тава бр. 26 претходно намачкана со масло и набрашнета. Печеме 30 - 40 минути на 200 степени.
2. Шербет. Водата со шеќерот се зоврива и се додава сокот од портокал. Со зовриениот врел шербет го преливаме изладениот пандишпан. Оставаме да го впие шербетот и да се излади.
3. Прелив. Сите состојките за какао преливот ги промешуваме со жица и ставаме да се зоврие. Откако преливот ќе ја добие потребната густина го нанесуваме врз колачот во тавата. Оставаме да се излади и да се стегне.

Колачот може да се посипува одозгора со цимет или со ситно изрендано чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани