Во длабок сад се матат јајцата со постепено додавање на шеќерот. Потоа се става маслото, млекото и брашното помешано со пециво.
Оваа смеса се дели на два дела. Едниот дел се печи на 200С-15мин.
Преку печеното тесто се редат сецкани јаболка посипани со цимет и ванила и се истура вториот дел од смесата. Се допекува уште20 мин. На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани