3 јајца се матат со миксер, се додава шеќерот,се додава млекото и  се меша со лажица. Се додава зејтинот и се по ред се меша со лажица.
Калапчињата се премачкуваат со зејтинот и презла. Се истура смесата во двете и се пече во загреана рерна. Јас по моја желба додадов 150гр ореви, 100гр брусница и 100гр урми.Се пече 45мин на 170степени. Добар апетит !

Шоља 200мл

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови