Овој миризлив колач колку повеќе стои толку е поубав...Ама кој да го чека...

Подготовка
1. Ја загреваме рерната на 180 степени.
2. Путерот од кикирики го матиме со јајцата.
3. Додаваме ванила екстракт, па млекото, соединуваме.
4. Сувите состојки (брашно, шеќер, пециво) ги соединуваме, па ги додаваме кон течните.
5. Матиме со миксер, а може и со лажица да се соединат. На крајот го додаваме и ренданото чоколадо.
6. Соединуваме и смесата ја истураме во намрсено и набрашнето тавче или силиконски калап.
7. Печеме до поцрвенување, околу 20 минути и пробуваме со чепкалка дали е печен ( ако е сува, печен е).

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани