Подготовка:

1. Во сад измешајте ги просеаното брашно, какаото, густинот, пецивото и мелените бадеми.

2. Јајцата пенесто изматете ги со шеќерот, ванилата и прстофат сол. Во млаз, матејќи со најмала брзина, додајте го растопениот и оладен путер, млекото, ренданата кора и сокот исцеден од портокалите. Откако ќе се соединат состојките додајте ги сувите состојки и измешајте со жица за матење или дрвена лажица.

3. Изматената смеса ставете ја во калап(премачкан со масло и набрашнет). Печете на 180 степени, околу 40 минути (зависно од рерната). Најдобро проверувајте со чепкалка.

Оставете го колачот да се олади во калапот, па посипете со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани