Јајцата пенасто изматете ги со шеќерот. Додајте ја претходно стопенат нутела на пареа, повторно убаво измиксирајте да се изедначи и додадете ги останатите состојки. Измешајте со лажица да се соедини.
Сипете ја смесата во плехче бр.28. обложено со пек хартија или намачкано со масло и побрашнето со брашно. Ставете да се пече на 250 степени 30 мин.Може да го премачкате со нутела и поросите со мелени лешници, стопена чоколада или само прав шеќер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови