Се матат јајцата со шеќерот да се растопи. Потоа ги додаваме другите состојки и уште малку матиме. Смесата ја истураме во подмачкан плех со маргарин и малку брашно (или со хартија за печење) и ги тураме низ неа малините (може да се стави било кое овошје).
Печеме 30 минути во загреана рерна на 200 степени.
Чашите се од 200мл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови