Со сад за матење ги додадавме маргаринот и шеќерот да се соединат.
Откако ќе се стопи шеќерот ги додаваме предходно истолчени банани со вилушка.
Во садот ги додаваме јајцата и матиме со миксер додека и тие не се соединат. Потоа ги додаваме брашното по потреба, содата и солата мешаме додека не се добие одредената густина. На крај ги додаваме оревите и сувото грозје.
Печеме на 180 степени 1 саат.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови