Брзи и вкусни колачиња, пробајте ги.

1. Од сите наведени состојки замесуваме мазно нелепливо тесто (во мал дел додадов какао- за декорација).

2. Ставаме дел од тестото во шприц со додаток по избор и ги формираме колачињата врз хартија за печење, така се до потрошување на целата смеса. Јас дел направив со додатокот за звездички, дел со додатокот за тулумби.

3. Печеме во загреана рерна на 180 степени.

Забелешка - изборот на пудинг е ваш, можете да употребите вкус кој вие го обожавате.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани