Маргаринот се мати со миксер.Потоа се додаваат другите состојки.
Се замесува тесто од кое се формираат топчиња. Топчињата ги ставаме во цедалка за лимон намачкана со масло и ги вадиме колачињата.
Одозгора ставаме топчиња со шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови