Во сад ги ставаме сите состојки и замесуваме тесто. Брашно додаваме постепено, тестото треба да биде меко. Потоа расукуваме кора со дебелина од 0,5 сантиметри и вадиме форми со калапчиња. Ги редиме во тепсија и ги печеме околу 20 минути во загреана релна. Потоа ги декорираме по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови