Изматете го маргаринот со медот и шеќерот, па додадете ги јајцата едно по едно.
Потоа со намалена брзина на миксерот додадете ги постепено и останатите состојки освен чоколадото.

Печете во загреана крофнарка и печените крофнички макајте ги во стопеното бело чоколадо.
Украсете по желба. Предлог од мене за поефектен вкус, да наросите кокос врз чоколадната глазура.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани