Во подлабоко тенџере на оган се става мелкото и шеќерот да се стопи. Се додава маргаринот, кокосот, желе бонбоните и мелените бисквити. Сето се меша во тврда смеса која потоа се става во калап обложен со најлонска фолија. Jас ги користев старинските метални калапи во форма на пирамида. Може формата на калапот да биде по ваш избор, а од смесата можат да се направат и бомбици. Се остава неколку часови во фрижидер убаво да се стегне, а потоа се селчат парчиња во форма на триаголници.
Ако ви требаат посни колaчи тогаш путерот замете го со маргарин, а млекото со вода.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови