Натура кокосов колач, едноставен за подготовка....

Подготовка
1. Бисквитите и муслите ги мелеме во Нутрибулет/блендер.
2. Додаваме кокосов путер и сок од портокал.
3. Ја соединуваме смесата и ја распредуваме во сад.
4. Во дел од водата раствораме шеќер и густин.
5. Остатокот од водата или млекото ги ставаме да зовријат, па го ставаме растворениот густин.
6. Мешаме до згуснување, па го додаваме кокосовото брашно.
7. Откако филот малку ќе подизлади додаваме посен чоколаден крем.
8. Го распоредуваме филот врз претходно подготвената подлога.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани